materiały ścierne
materiały spawalnicze
urządzenia spawalnicze

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani spawalnictwem i chcą wiedzieć więcej na temat metod spawania, materiałów ściernych dostępnych na rynku, urządzeń spawalniczych i nowości w tej branży, zachęcamy do śledzenia naszego bloga. Poniżej znajdą Państwo interesujące artykuły oraz ciekawostki dotyczące nie tylko spawania, ale również elektronarzędzi, materiałów i osprzętu. 

przewodów spawalniczych

Przewody spawalnicze to niezbędny element wyposażenie każdego urządzenia spawalniczego. Służą do łączenia aparatów spawalniczych z uchwytem elektrody oraz ze spawanym przedmiotem. W tym artykule podpowiadamy, jakimi cechami powinny się wyróżniać, aby prawidłowo spełniać swoje funkcje.

podczas spawania

Spawanie wymaga zastosowanie nie tylko odpowiednich urządzeń spawalniczych, ale i niezbędnych środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę zdrowia spawaczy. Do najważniejszych elementów zaliczamy akcesoria spawalnicze zapewniające ochronę oczu przed szkodliwym UV i odpryskami spawalniczymi. Samo zamykanie oczu w strategicznych momentach nie wystarczy, konieczne jest zastosowanie odpowiednich masek lub przyłbic spawalniczych.

gaz ochronny

Gaz ochronny jest stosowany w spawalnictwie (przy spawaniu łukowym), w celu zapewnienia ochrony stopionego i ogrzanego metalu przed wpływem powietrza atmosferycznego. Dzięki niemu stworzone są także najlepsze warunki do jarzenia się łuku elektrycznego.

parametry spawarek

Spawarka to urządzenie, które wykorzystywane jest nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorskich majsterkowiczów, którzy samodzielnie dokonują różnorodnych napraw w przydomowych warsztatach. Obecnie jesteśmy w stanie bez problemu zakupić lub też wypożyczyć spawarkę, gdy zajdzie taka konieczność. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które determinują wydajność urządzenia, a także mogą mieć bezpośredni wpływ na efekty podejmowanych przez nas działań.

Czy warto kupować najtańszą spawarkę

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń spawalniczych. Możemy wybierać spomiędzy kilku rodzajów spawarek, pochodzących od różnych producentów i wyróżniających się różnymi parametrami. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać sprzęt idealnie dopasowany do własnych potrzeb oraz specyfiki wykonywanej pracy. Jednak jednym z podstawowych parametrów, na które zwraca uwagę każdy kupujący, jest przede wszystkim cena. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup najtańszej spawarki na rynku. Czy jednak taka inwestycja rzeczywiście jest korzystna?

Przyłbica spawalnicza - obraz

Podczas spawania szczególnie niebezpieczne dla zdrowia spawacza są gazy powstające w jego wyniku, dlatego optymalna ochrona zdrowia spawaczy nie powinna ograniczać się do dobrych filtrów chroniących wzrok. Pracodawca powinien zagwarantować swoim pracownikom odpowiednie przyłbice, które zapewniają nadmuch czystego powietrza oraz dobrą wentylację. Dymy spawalnicze w swoim składzie zawierają bardzo wiele niebezpiecznych dla zdrowia substancji, które mogą wywoływać różne dolegliwości, a ich skutki mogą ujawnić się nawet po wielu miesiącach albo latach. Ich wdychanie może powodować bóle i zawroty głowy, podrażnienia oczu i skóry, mdłości. Spawanie bez odpowiednich zabezpieczeń może spowodować rozwój ciężkich chorób płuc oraz dróg oddechowych, wśród nich nawet raka płuc i chorobę Parkinsona.

 

strony internetowe interclick.pl