materiały ścierne
materiały spawalnicze
urządzenia spawalnicze
spawanie mig

Spawanie to jeden ze sposobów na łączenie elementów konstrukcji. Obecnie znanych jest kilka metod spawania, przy czym jedną z najbardziej popularnych jest spawanie elektrodą otuloną, czyli MMA (ang. manual metal arc welding).

przecinarka

Przecinarka plazmowa to urządzenie spawalnicze, które umożliwia skuteczne cięcie metalu o różnej strukturze i grubości. Nowoczesne przecinarki plazmowe wyposażone są często w technologię inwertorową i sterowanie elektroniczne, zapewniając przy tym płynną, wydajną pracę.

spawanie

Metoda MIG (ang. metal inert gas) to spawanie elektrodą topliwą w osłonie argonu lub helu (gazy chemicznie obojętne). Obok metody MAG jest jedną z najczęściej stosowanych metod łączenia elementów metalowych.

spawarka

Spawarka, która zgodnie ze swoją nazwą służy do spawania, należy to jednego z podstawowych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu zarówno profesjonalnych zakładów i warsztatów, jak i amatorskich majsterkowiczów, którzy samodzielnie wykonują różne przydomowe prace.

spawanie

Reduktory są istotnym elementem zestawu przeznaczonego do spawania. Bez względu na to, jaką metodą jest ono wykonywane, zawsze stosuje się gazy osłonowe pod dużym ciśnieniem. Reduktory zaś pomagają utrzymać ich parametry na odpowiednim poziomie, a przy okazji zabezpieczają przed niekontrolowanym wybuchem.

spawacz

Wyposażenie stanowiska spawacza musi spełniać określone wymogi techniczne. Dzięki temu poszczególne elementy sprawdzą się także w wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem. Konkretne cechy muszą również posiadać węże spawalnicze, które są wykorzystywane jako łącznik pomiędzy butlą i palnikiem.

strony internetowe interclick.pl