materiały ścierne
materiały spawalnicze
urządzenia spawalnicze

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani spawalnictwem i chcą wiedzieć więcej na temat metod spawania, materiałów ściernych dostępnych na rynku, urządzeń spawalniczych i nowości w tej branży, zachęcamy do śledzenia naszego bloga. Poniżej znajdą Państwo interesujące artykuły oraz ciekawostki dotyczące nie tylko spawania, ale również elektronarzędzi, materiałów i osprzętu. 

tig

Spawanie jest jedną z najdoskonalszych i niezawodnych metod łączenia metalu. Dzięki rozgrzaniu materiału w miejscu planowanego połączenia umożliwia uzyskanie jednorodnej i wytrzymałej struktury o dużej wytrzymałości na obciążenia. Istnieje wiele metod spawania metali oferujących możliwość otrzymania rozmaitych efektów. Jednym ze sposobów, który bywa stosunkowo często wykorzystywany, jest spawanie metodą TIG. Daje ono dobre wyniki w przypadku większości metali, zarówno łatwo, jak i trudnotopliwych, takich jak m.in. tytan, miedz i nikiel. Ta metoda jest używana także przy spawaniu aluminium. Zobaczmy, na czym polega spawanie TIG i jak się je wykonuje w praktyce.

drutem

Łączenie metalu za pomocą spawania może się odbywać przy wykorzystaniu różnych technologii. Jedną z najszerzej stosowanych jest użycie litego drutu topliwego w metodzie spawalniczej MIG/MAG. Pozwala to na uzyskanie optymalnego połączenia jakości i krótkiego czasu potrzebnego na wykonanie spawu. Dostępne są jednak również inne sposoby spawania, m.in. takie, które wykorzystują druty rdzeniowe. Przyjrzyjmy się bliżej różnicom między drutami rdzeniowymi a litymi.

przewodów spawalniczych

Przewody spawalnicze to niezbędny element wyposażenie każdego urządzenia spawalniczego. Służą do łączenia aparatów spawalniczych z uchwytem elektrody oraz ze spawanym przedmiotem. W tym artykule podpowiadamy, jakimi cechami powinny się wyróżniać, aby prawidłowo spełniać swoje funkcje.

podczas spawania

Spawanie wymaga zastosowanie nie tylko odpowiednich urządzeń spawalniczych, ale i niezbędnych środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę zdrowia spawaczy. Do najważniejszych elementów zaliczamy akcesoria spawalnicze zapewniające ochronę oczu przed szkodliwym UV i odpryskami spawalniczymi. Samo zamykanie oczu w strategicznych momentach nie wystarczy, konieczne jest zastosowanie odpowiednich masek lub przyłbic spawalniczych.

gaz ochronny

Gaz ochronny jest stosowany w spawalnictwie (przy spawaniu łukowym), w celu zapewnienia ochrony stopionego i ogrzanego metalu przed wpływem powietrza atmosferycznego. Dzięki niemu stworzone są także najlepsze warunki do jarzenia się łuku elektrycznego.

parametry spawarek

Spawarka to urządzenie, które wykorzystywane jest nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorskich majsterkowiczów, którzy samodzielnie dokonują różnorodnych napraw w przydomowych warsztatach. Obecnie jesteśmy w stanie bez problemu zakupić lub też wypożyczyć spawarkę, gdy zajdzie taka konieczność. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które determinują wydajność urządzenia, a także mogą mieć bezpośredni wpływ na efekty podejmowanych przez nas działań.

strony internetowe interclick.pl